יצירת קשר

יש לכם שאלה או שנתקלתם בבעיה? יש לכם רעיון לייעול? נשמח אם תצרו אתנו קשר במייל.
צרו איתנו קשר

המדריך ל'החזר או פטור מע"מ' (מס ערך מוסף) לאזרח חוץ

לתועלת הגולשים, ערכנו בשבילכם מדריך מפורט ובהיר בנושא 'החזר מע"מ', או 'פטור מע"מ' (מס ערך מוסף) לאזרח חוץ והתנאים לכך. מדריך זה עוסק אך ורק בתיירים בעלי אשרות המוזכרים בהמשך, בלבד.

במטרה לעודד את התיירות בישראל, תייר/ת – הרוכשים מוצרים בעת שהותם בישראל זכאים בעת יציאתם מישראל להחזר מס ערך מוסף (להלן – המע"מ), אותו שילמו בעת רכישת מוצרים בבית עסק בישראל. כמו כן, זכאים לפטור מע"מ על תשלום ל'מלון', ועל תשלום על השכרת רכב בעת שהותם בישראל.

 
 

מהו מע"מ?


מע"מ (מס ערך מוסף) הוא מס - שכל צרכן בישראל משלם. המע"מ כלול במחיר של כל מוצר ושירות, והוא בעל שיעור אחיד באחוזים מכל מכירה/רכישה, והיא מהווה מקור הכנסה למדינה. נכון לתאריך 01/01/2016 שיעור המע"מ בישראל עומד על % 17.


 מי נחשב תייר?

 
תייר הזכאי להחזר מע"מ - הינו תייר שהוא אינו אזרח ישראלי, המגיע לישיבת מעבר (5 ימים) או לישיבת ביקור (90 ימים), וקיבל אשרת כניסה מאחד הסוגים הבאים: B2,B3 או B4 (או שברשותו טופס על/17 "רישום כניסה/יציאה" או טופס הצהרת תייר), . או למי שנכנס לישראל עפ"י צו או היתר מיוחד (דיפלומטים, נציגי מדינות-חוץ, וכו').

שים לב! אזרח ישראלי בעל אזרחות כפולה (ישראלית, וזרה) - למרות שאינו מתגורר בישראל שנים רבות, אינו זכאי להטבה זו, מאחר ואינו זכאי לקבל אשרת כניסה מסוג B2 ,B3 או B4 בעת ביקורו בישראל, למעט קטין שנולד בחו"ל להורים ישראלים - ועד שימלאו לו 18 שנה.
 
 
תנאים להחזר מע"מ לתייר:

                               •  סכום הרכישה יעמוד על סך מינימום 400 ₪ כולל מע"מ.
•  הרכישה בוצעה בבית עסק, שאושר על ידי רשות המסים בישראל ומשרד התיירות כבית- עסק הכלול בהסדר להחזר מע"מ (על הרוכש לוודא עם בית העסק שאושר עבורו הסדר החזר מע"מ). בעת רכישת המוצר, על התייר לוודא שפרטי המוצר הנרכש ופרטי התייר מולאו כראוי בחשבונית מס' ובמסמך להחזר מע"מ.
•  החפצים שנרכשו, חייב להוציאם עימו בעת יציאתו מישראל.
•  החפצים נרכשו לשימוש עצמי של התייר בלבד ובכמויות שאינן מסחריות, הקבועים בתקנון.
  החזר המע"מ, לא חל על רכישת מוצרי טבק, מזון ומשקאות, למעט משקאות אלכוהול שנרכש ביקבים וחנויות שקיבלו אישור להסדר מע"מ ממשרד התיירות למכירת מוצרים עבור תיירים.
  ברכישת תכשיטים וחפצי ערך בשווי של מעל ל-20,000 ₪ כולל מע"מ, חובה על בית העסק לארוז את התכשיטים שנרכשו בשקית מקורית של בית העסק. לשם קבלת החזר מע"מ, על הרוכש להימנע מפתיחת השקית עד אשר יוצגו התכשיטים/חפצי הערך שרכש בפני הפקיד. 

 

 אופן קבלת החזר מע"מ:
 

בהגיעך לשדה התעופה - קודם הבידוק הביטחוני ומסירת המזוודות בעמדת הבידוק, עליך לגשת לעמדת החזר מע"מ "מילגם" הנמצא בשדה התעופה בקומת הבידוק (כרטוס) - קומה שלוש, וכדי לקבל 'אישור החזר' עליך להציג בדלפק את הדברים הבאים: דרכון, חשבונית מס, וחשבונית להחזר מע"מ שקיבלת בחנות בו נרכש המוצר. למפת שדה התעופה בן גוריון, לחץ כאן
וודא כי תאריך חשבונית המס, וחשבונית להחזר המע"מ יהיו בתקופה שבין תאריך כניסת התייר לישראל לבין תאריך היציאה מישראל. יתכן ותתבקש להציג את החפצים שרכשת.
לאחר שאושר ההחזר על תשלום המע"מ, התשלום עבור החזר המע"מ יינתן לתייר בדלפק להחזר מע"מ "מילגם" הנמצא בתחום אולם הנוסעים (דיוטי פרי) הממוקם אחרי ביקורת הגבולות, וקודם עזיבתו את ישראל.
התייר יכול לבחור את אופן אמצעי התשלום לצורך קבל ההחזר: במזומן, בזיכוי כרטיס אשראי, או בהעברה בנקאית. אם בחר במזומן- יקבל את ההחזר במקום. אם בחר באמצעי אחר, יקבל את ההחזר מאוחר יותר ולפי סוג אמצעי התשלום. כמן כן זכאי התייר בקבלת ההחזר לבחור את סוג המטבע (שקל, דולר או יורו) בניכוי עמלת טיפול. ככל שגובה החזר המע"מ יהיה גבוה יותר, כך שיעור עמלת הטיפול תהיה נמוכה יותר, בנוסף תיגבה ממנו תוספת עמלה לפי אופן/סוג האמצעי שדורש התייר את ההחזר. לשיעור גובה העמלה לחץ כאן

זכור! על מנת לקבל החזר מע"מ לתכשיטים, חובה להציגם שוב בתחום אולם הנוסעים הממוקם אחרי ביקורת הגבולות, וקודם עזיבתו את ישראל.

לידיעתך: במקרה שהבקשה תגיע מחו"ל ומכל סיבה שהיא, החזר המע"מ לא יאושר - גם אם בידך טופס אישור.

 
 
פטור ממע"מ (מע"מ אפס לתייר):

 
במטרה לעודד את התיירות בישראל, נקבעו סוגי עסקאות שהתבצעו בזמן שהותכם בישראל - עליהם תקבלו פטור מיידי על שיעור המע"מ, כגון: השכרת רכב לשימוש אישי, ושירותי לינה בבית מלון בזמן שהותכם בישראל.
הפטור הניתן לתייר השוהה בישראל, הוא רק לתייר שקיבל אשרת כניסה מאחד הסוגים הבאים: B2 ,B3 או B4 (וכן למי שנכנס לישראל עפ"י צו או היתר מיוחד כגון: דיפלומטים, נציגי מדינות-חוץ, וכו').

להלן סוגי הפטור:
 
                  •  לינת תייר בבית מלון, ושירותים הנלווים הניתנים במלון, כגון: שירות כביסה, שימוש במתקן סאונה, שימוש במתקני ספורט ובריאות, שירותי חדרים ושירותים-נלווים לשירותי המלון.
•  השכרת רכב פרטי ממונע בישראל לנהיגה עצמית.
  טיסות פנים בישראל.
  שייט פנים בישראל (כולל אספקת ארוחות).
•  נסיעת פנים ברכב /או באוטובוס (כולל אספקת ארוחות).
  ימי אשפוז בבית חולים. 
 
 
יצירת קשר :
 

חברת "מילגם" - שירותים לתייר להחזר מע"מ.
שירות הלקוחות:
טלפון: 03-7280123 פקס:   03-7280124 
מייל:vat.info@milgam.co.il

שאלות ותשובות:
ויזה סטודנט א/1 האם יחשב כתייר להחזר מע"מ
תשובה:
לא נחשב כתייר
ויזה נלווה א/4 האם יחשב כתייר להחזר מע"מ
תשובה:
לא נחשב כתייר
לאחר מסירת המזוודות האם אוכל לבקש החזר מע"מ
תשובה:
עליך לגשת קודם לעמדת החזר מע"מ הנמצא בשדה התעופה.
אימייל שדה חובה
אימייל לא תקין
שם משפחה שדה חובה
שם פרטי שדה חובה
טלפון שדה חובה
יש לאשר שאתה לא רובוט