יצירת קשר

יש לכם שאלה או שנתקלתם בבעיה? יש לכם רעיון לייעול? נשמח אם תצרו אתנו קשר במייל.
צרו איתנו קשר

המדריך לקטין חוזר

לתועלת הגולשים במדריך זה ערכנו לפניכם באופן מפורט ובהיר, וההטבות בקבלת המעמד. קטין חוזר נחשב כעולה, וזכאי להטבות כעולה .

מי נחשב כקטין חוזר:

קטין חוזר - קטין שעזב יחד עם הוריו (או הורה שהקטין בחזקתו) לפני היותו בן 14 שנה, וגילו ביום ושובו לישראל (קבלת המעמד) אינו קודם גיל 17 שנים ומעלה, וששהותו בחו"ל לפחות 4 שנים "רצופות" קודם הגשת הבקשה. וקטין זה הינו זכאי למעמד "עולה" מכוח חוק השבות אלמלא היה אזרח ישראלי

וזאת בתנאי שהוריו של הקטין לא יצאו לחו"ל חמש שנים לצורך עיסוק או ייצוג ממשלתי מטעם מדינת ישראל סמוך לשובו לישראל, כמו כן, בתנאי שהוריו לא עבדו אצל מעסיק ישראלי פרטי או ציבורי, או עסק הרשום מחוץ לישראל וששליטתו וניהולו מופעל בישראל, או ששם העסק זהה לשם תאגיד שרישומו היה בעבר בישראל, או במקרה ששם העסק זהה (או זהה בעיקרו) לשם החברה בה עבדו הוריו בישראל.

קטין חוזר יוכל לבקר בארבע השנים קודם בקשת המעמד עד ארבעה חודשים בכל שנה קלונדרית, וכן זכאי בנוסף לארבעת החודשים, לתוספת ביקורים מיוחדים, כגון: לימודים במוסד מוכר עד שנה, שירות סדיר בצה"ל, ובתנאי ששהה סך הכול לפחות 48 חודשים בחו"ל .


אופן קבלת מעמד קטין חוזר:

על מנת לקבל "אישור קטין חוזר" ממשרד העלייה והקליטה, נדרש להביא את המסמכים הבאים למשרד העלייה והקליטה הקרוב למקום מגורך כמו כן ניתן ליצור קשר עימם ישירות באתר משרד העלייה והקליטה:

                                 1. הצגת וצילום תעודת זהות ישראלית בתוקף .
2. דרכון המוכיח את עזיבתך מישראל קודם היותך בגיל 14 וכן את דרכון הורך המוכיח את עזיבתם מישראל קודם היותך בגיל 14 (אפילו פג תוקפו).
3. מסמכים המוכחים את תושבותיך ברציפות בחו"ל וכן מסמכים המוכחים תושבתם של שני הוריך בחו"ל ברציפות בין הגילים 14 ל 18 ( או 13 ל 17 ) כגון: דרכונים זרים וישראלים, מסמכים רשמים מבית הספר התיכוני, חוזה שכירות, חשבונות משק בית, או תעודת הסמכה, מכתבי עבודה, מסמכי מיסים, חשבונות משק בית, מסמכי ביטוח וכו'  .
4. מסמכים רשמיים על מקום העבודה של הוריך בחמשת השנים לפני הגשת בקשתך: כגון מסמכי מס, מכתבים ממקום עבודה רשמים ,בעבודה עצמאית דפי רואה חשבון וכד'. (לא נוגע למבקש מעל גיל 25) במידה והוריו הפסיקו לעבוד יש להציג דפי ביטוח הלאומי בחו"ל (סושר סיקיורטי).
5. מסמכי המעיד על פתיחת חשבון בנק בישראל להעברת ההטבות.
6. במידה ולמדת במוסד מוכר בישראל עד שנה, או תוכנית מטעם הסוכנות (מסע) , מכתב רשמי מהמוסד או התוכנית בו שהייתה, הנושא את שמך, מס דרכון/ת.ז, ובו מופיע תאריכם מדויקים של השהיה.


ההטבות לקטין חוזר:

*  ביטוח לאומי רישום מידי, וללא צורך בתקופת המתנה.
*  הטבות מכס לחץ כאן
*  הטבות משרד העלייה והקליטה לחץ כאן


יצירת קשר :

משרד העלייה והקליטה - מרכז מידע טלפוני: 03-9733333
אימייל: info@moia.gov.il
לאתר: www.klita.gov.il

שאלות ותשובות:
אימייל שדה חובה
אימייל לא תקין
שם משפחה שדה חובה
שם פרטי שדה חובה
טלפון שדה חובה
יש לאשר שאתה לא רובוט