יצירת קשר

יש לכם שאלה או שנתקלתם בבעיה? יש לכם רעיון לייעול? נשמח אם תצרו אתנו קשר במייל.
צרו איתנו קשר

הצורך והאחריות שלנו

הצורך :

אזרחות ישראלית אינה סופו של דבר להגדיר חיבורו של יהודי עם אדמתו. כאשר אלפי בני חו"ל המתגוררים בישראל, סטודנטים, משפחות. והבאים לחיות בישראל גם על בסיס ארעי ומגיעה להם את התמיכה החמה והיחס להתמודד עם האתגרים הביורוקרטים שבהם הם נתקלים בחייהם היום יומיים, שמתח אינטנסיבי מרחף. לכן אנו מאמינים כי התמיכה הרגשית וההדרכה, היא קריטית בדיוק כפי שהיא חיונית למקימים בתי קבע בישראל. ובכך להשלים את מעגל עבודתם של ארגוני העלייה בישראל.

לאזרחי חוץ המתגוררים בישראל קיימת כלפיהם התייחסות חוקית המגדירה אותם כ'תושבי ישראל', מעמד זה שנקבע להם, מחייב אותם ברוב חוקי מדינת ישראל, הכוללים בין השאר; תשלומים ודיווח מס, הנפקת רישיון נהיגה ישראלי, תשלומים לביטוח הלאומי, תשלומי ארנונה, וברוב החוקים החלים על אזרח מדינת ישראל. אך כשם שלמטבע יש צד שני, גם למעמד הנקבע להם ומחייב אותם ברוב חובותיו של האזרח הישראלי, קיים צד נוסף, והוא, הזכויות הרבות המגיעות להם מתוקף מעמדם כ'תושב'.

אלא שזכויות אלו אינם ממושמות עבורם, גם בגלל חוסר הידע שלהם על הזכויות הרבות בהם הם זכאים, והן בגלל העובדה כי אין נציגות ציבורית עבורם שתעמוד על שוויון בין חובותיהם לזכויותיהם. בדיוק לשם כך הקמנו את עמותת קיצור דרך בישראל, אמנם דרכינו רצופת מהמורות ומכשולים, אך ניתן לומר כי זכויות רבות שנגרעו מהם בעשרות השנים האחרונות, ממומשות שוב על ידם, תודות לפעילותינו. ואין כל ספק שפעילותינו זו משפיעה על החלטתו של העולה המתלבט האם להשתקע בישראל.


האחריות שלנו :

כאחריות על חייהם של בני חוץ החיים בישראל. משתדל ארגונינו מתוך מטרה למצוא פתרונות יעילים בחייהם האישיים לבעיות הפרט בפני כל אדם או משפחה הפונה אלינו דבר אשר כה חסר להם בהיותם בארץ ללא משפחה תומכת וללא קרוב ומודע. רוב האתגרים הללו נובעים מפערי תרבות או שפה. חוסר הבהירות והחשדנות הנובעים מכך. אנו עומדים בכל המרכיבים בסבלנות להסביר את התהליכים והנהלים הביורוקרטיים ולפשט עבורם את ההליכים הללו. כך שהיא תעשה קלה יותר, מובנת יותר, וברורה יותר, וממילא תהיה פחות מרתיעה ומאיימת.

התור שלנו לתת :

חשוב שתדעו, כי הבסיס העמוק העומד מאחורי הרעיון בהקמת עמותת "קיצור דרך בישראל" ושמניע אותנו כל העת להמשיך לפעול ולסייע לציבור אזרחי חוץ בישראל, זו ההכרה בעובדה כי אזרחי ישראל נעזרים בטוב ליבם ותמיכתם הנדיבה של אחינו בגולה, שדאגתם ליהודי ארץ ישראל גרמה וגורמת להם להוזיל מכספם והונם ליוזמות רבות ומגוונות לכלל המגזרים, למען רווחתם של יהודי ארץ ישראל. מבחינתנו, זהו אך טבעי ומתבקש, שכשילדיהם ומשפחתם מתיישבים בעצמם בישראל, שנעשה כל שביכולתנו על מנת לסייע להם, ובכך להשיב להם ולו במעט על הטוב הגדול שמרעיפים הם עלינו רבות בשנים. יזקפו לזכותנו החלטותיהם של עשרות משפחות שהחליטו את החלטת חייהם הגורלית להשתקע בישראל עקב תמיכתנו המחבקת.

הצורך והאחריות שלנו
אימייל שדה חובה
אימייל לא תקין
שם משפחה שדה חובה
שם פרטי שדה חובה
טלפון שדה חובה
יש לאשר שאתה לא רובוט