יצירת קשר

יש לכם שאלה או שנתקלתם בבעיה? יש לכם רעיון לייעול? נשמח אם תצרו אתנו קשר במייל.
צרו איתנו קשר

תיאור כללי ומטרות הארגון

מטרות הארגון רשמית:

סיוע, טיפול ועזרה ליהודים מחו"ל, לעידוד עלייתם למדינת ישראל וקליטתם בארץ, סיוע בכל סוגי הבעיות הביורוקרטיות, סיוע בענין הטבות, זכויות, ומימושן.

רקע העמותה:

 
עמותת "קיצור דרך בישראל" פועלת באופן וולונטרי התנדבותי למען קידום מעמדם של אזרחי חו"ל ומעמדם של העולים המתגוררים בישראל ובשלבי קליטתם הראשוניים. פעילותנו עוסקת בין השאר במתן שירות בייצוג מול הגורמים הממשלתיים והעירוניים, הסרת חסמים וביורוקרטיות הפוגעות בזכויותיהם, וסיפוק צורכיהם הקהילתיים והחברתיים.

פעילותה השוטפת של העמותה כוללת בנוסף; מתן ייעוץ וסיוע במגוון תחומים, ליווי אישי במשרדי הממשלה והרשויות העירוניות, ומתן מידע על זכויותיהם. עד להשגת המשאלה ופתרון לשביעות רצונם של הפונים. ובכך להשלים את מעגל עבודתם של ארגוני העלייה בישראל.

חשיבותה של העמותה:


ריבוי הבעיות בהם נתקלים תושבי חו"ל בהגיעם למשרדי הממשלה והרשויות העירוניות, הצריך הקמת גוף שייצג אותם ויפעל למענם במשרדים השונים. מלבד קשיים טכניים כקשיי נגישות ושפה שמקשים עליהם, התבהרה בפנינו תמונת מצב עגומה ככל שהתלונות והבעיות נערמו על שולחננו; ברשויות העירוניות במשרדי הממשלה וברשויות החוק נקבעים חוקים וכללים דרקוניים של ממש הנוגעים לתושבי חו"ל המונעים מהם בהרבה מן המקרים לממש את זכויותיהם. אוכלוסיית תושבי חו"ל המתגוררים בארץ לא נכללים במקרים רבים כחלק מהאוכלוסייה הישראלית לצורך קבלת הטבות בסיסיות ושירותים סטנדרטים. כמו כן, לא קודמו תיקוני חקיקה וחקיקת חוקים לטובת האוכלוסייה הזו מאז קום המדינה.

תיאור כללי ומטרות הארגון
אימייל שדה חובה
אימייל לא תקין
שם משפחה שדה חובה
שם פרטי שדה חובה
טלפון שדה חובה
יש לאשר שאתה לא רובוט